Syndrom vyhoření pro maminky na mateřské, rodičovské dovolené

čtvrtek 25. 1. 2024, 18:00-20:00

Mateřství/rodičovství není vždy jen období, které rodiče naplňuje.  Je to také období velmi náročné. Často je třeba  přerušit pracovní kariéru, mění  se  vztahy  v rodině, priority apod. Přichází něco nového, nastávají nejen radosti, ale také nové povinnosti.  Zvláště u rodičů prvních dětí,  dochází vlivem chronického nevyspání, stresu, strachu o dítě a náročné celodenní péče o miminko často k vyčerpání.

Syndrom vyhoření lze charakterizovat jako totální vyčerpání, spojené s nechutí až nenávistí vůči osobám, činnostem.

Seminář o syndromu vyhoření Vás může upozornit na varovné signály, které mohou přerůst k syndromu vyhoření. Dozvíte se nejen o tom, jak vzniká, jaké jsou jeho fáze, ale také jak se mu bránit, co lze dělat v rámci prevence, jak si uspořádat život na mateřské/rodičovské dovolené, abyste toto období „pouze nepřežily“, ale abyste na něj rády vzpomínaly.

REZERVACE

Vstupné 100 Kč.
Vzhledem k omezené kapacitě je nutné si místo rezervovat.

Obsah semináře:

  • Co to je syndrom vyhoření, jak vzniká
  • Co dělat, když už ho máme, jak se z něho dostaneme
  • Co vše můžeme udělat pro prevenci SV – stanovení priorit, naslouchání svému tělu
  • Praktické návody, práce s příběhy

Většinu nákladů na realizaci semináře a úhradu lektora hradíme ze získané dotace od MPSV a MHMP.

Mgr. Alena Klucová

Svoji profesní dráhu zahájila jako učitelka v mateřské škole a chtěla se stát dětskou psycholožkou, osud ji ovšem zanedlouho zavál mezi velmi těžce nemocné děti, kde si uvědomila opravdové životní hodnoty. Toto prostředí ji inspirovalo k vystudování sociální práce, měla možnost pracovat s dětmi a rodinami ze sociálně vyloučených lokalit a začala se více věnovat vzdělávání dospělých. Prošla psychoterapeutickým výcvikem na zvládání agresivního chování. Již dlouho spolupracuje se vzdělávací agenturou ACZ s.r.o., kde realizuje kurzy asertivity, komunikace v sociálních službách, komunikace s dětmi, řešení konfliktů. V roce 2020 se podílela jsem se na tvorbě rekvalifikačního kurzu Chůva a učí v něm metody a formy pedagogické práce. Lektoruje rekvalifikační kurzy Lektor, Základy podnikání, Personalista a další. Věnuje se také individuálnímu poradenství v oblasti mezilidských vztahů, řešení konfliktů a kariérního poradenství.

Při zrušení aktivit zaplacenou částku nevracíme, můžete si ji však převést na jinou aktivitu v Letnici. Pokud na aktivitu nemůžete dorazit a zaplacenou částku chcete převést, kontaktujte nás e-mailem (telefonicky). Částku můžeme převést na vybranou stejnou aktivitu nebo ji v daném roce můžete použít na jakoukoliv jinou.

 

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

 

 

 

Aktivity projektu Podporujeme rodiny jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.