Dějiny umění – přednášky

PŘEDNÁŠKA: RENESANCE VE SVĚTĚ A U NÁS

24. 10. 2023 18:3021:00

Cílem přednášky je předat obraz renesance jako uměleckého směru, který nestojí sám o sobě odděleně, ale přirozeně navazuje na období předchozí a přechází v období další. Zaměříme se na typické rysy renesance, aby účastníci kurzu byly schopné úspěšně zařadit dílo do této epochy, i když přesně neznají autora. Důraz bude kladen i na to, kde se jednotlivá díla nacházejí. I Česká republika má bohatou renesanční historii a té se na přednášce budeme také věnovat.

• Vznik renesance na severu Itálie, vymezení proti minulým obdobím, odkaz antiky
  • Hlavní představitelé renesance a jejich stěžejní díla
  • Galerie a města, která se vyplatí navštívit
  • Příchod renesance do českých zemí a její představitelé
  • Manýrismus: přechod do baroka a dvůr Rudolfa II.
  • Socha v renesanci
  • Architektura renesance
  • Zajímavosti

Cena: 250 Kč/osoba/lekce

REZERVACE

Kapacita 10–15 lidí. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné si místo rezervovat.

Při zrušení aktivit zaplacenou částku nevracíme, můžete si ji však převést na jinou aktivitu v Letnici. Pokud na aktivitu nemůžete dorazit a zaplacenou částku chcete převést, kontaktujte nás e-mailem (telefonicky). Částku můžeme převést na vybranou stejnou aktivitu nebo ji v daném roce můžete použít na jakoukoliv jinou.

Zuzana Nezvedová Maříková

Vystudovala Vizuální kulturu a Výtvarnou výchovu pro střední a základní umělecké školy na Západočeské univerzitě v Plzni.

Je maminkou holčičky a chlapečka. Jejím velkým koníčkem je kromě výtvarné tvorby také četba. V Letnici vede společně s ostatními členkami Knižní klub. Ve večerních kurzech malby  vás provede příjemným večerem, kdy hodíte za hlavu všední starosti a namalujete si domů váš vlastní obraz.